Audrey by HI-Fashion
Audrey from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a smooth layered bob with angled sides to give you that defined look. Audrey is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2350 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.75" (12 cm) |
| Crown | 6.0" (15 cm) |
| Nape | 2.25" (7.5 cm) |
| Weight | 2.8 oz (78 g) |
Original: $145.99
-65%$145.99
$51.10
























Description
Audrey from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a smooth layered bob with angled sides to give you that defined look. Audrey is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2350 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.75" (12 cm) |
| Crown | 6.0" (15 cm) |
| Nape | 2.25" (7.5 cm) |
| Weight | 2.8 oz (78 g) |























