Billie from our Noriko Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a short spiky and flattering style for a decidedly edgy look. Featuring wispy bangs and a tapered back that hugs the nape. Billie is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 1701 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 3.5" (9 cm) |
| Crown | 3.5" (9 cm) |
| Nape | 1.4" (3.5 cm) |
| Weight | 2.3 oz (66 g) |









































