Blair by HI-Fashion
Blair from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a long-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a long-layered style that will frame your face. If you are looking for a head turner and a fashionable feel, Blair is the one for you. Its lace front will give you a natural look with the lace part cap. Blair’s cap construction had adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2405 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Long |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Lace Front, Lace Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 9.8" (25 cm) |
| Crown | 17.7" (45 cm) |
| Nape | 11.8" (30 cm) |
| Weight | 5.8 oz (167 g) |
Original: $273.99
-65%$273.99
$95.90



















Description
Blair from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a long-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a long-layered style that will frame your face. If you are looking for a head turner and a fashionable feel, Blair is the one for you. Its lace front will give you a natural look with the lace part cap. Blair’s cap construction had adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2405 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Long |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Lace Front, Lace Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 9.8" (25 cm) |
| Crown | 17.7" (45 cm) |
| Nape | 11.8" (30 cm) |
| Weight | 5.8 oz (167 g) |























