Carrie by Noriko
Carrie from our Noriko Collection is a mid-length synthetic wig. This wavy ready-to-wear wig is an attention grabber with its tousled, curly style that falls just below the shoulder and has a soft, face-framing fringe. Carrie is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. This style will give you that classy look that will have you feeling beautiful.
| Style Number | 1674 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Mid Length |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 7.0" (18 cm) |
| Crown | 10.4" (26.5 cm) |
| Nape | 7.5" (19.0 cm) |
Original: $179.99
-65%$179.99
$63.00
























Description
Carrie from our Noriko Collection is a mid-length synthetic wig. This wavy ready-to-wear wig is an attention grabber with its tousled, curly style that falls just below the shoulder and has a soft, face-framing fringe. Carrie is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. This style will give you that classy look that will have you feeling beautiful.
| Style Number | 1674 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Mid Length |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 7.0" (18 cm) |
| Crown | 10.4" (26.5 cm) |
| Nape | 7.5" (19.0 cm) |























