Coco by HI-Fashion
Coco from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a carefree style with charming textures giving you that extra charm. Coco is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2318 |
|---|---|
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Color Category | Red |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.0" (10 cm) |
| Crown | 5.0" (12.5 cm) |
| Nape | 2.0" (5 cm) |
| Weight | 2.5 oz (71 g) |
Original: $121.99
-65%$121.99
$42.70
























Description
Coco from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a carefree style with charming textures giving you that extra charm. Coco is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2318 |
|---|---|
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Color Category | Red |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.0" (10 cm) |
| Crown | 5.0" (12.5 cm) |
| Nape | 2.0" (5 cm) |
| Weight | 2.5 oz (71 g) |























