Drew by Noriko
Drew from our Noriko Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is also a popular wig and best seller from the Noriko Collection. Make a bold statement with this “edgy” look creating an overall point-cut layering technique. Drew is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 1631 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 2.8" (7 cm) |
| Crown | 3.4" (8.5 cm" |
| Nape | 2.4" (6 cm) |
| Weight | 2.3 oz (66 g) |
Original: $145.99
-65%$145.99
$51.10
























Description
Drew from our Noriko Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is also a popular wig and best seller from the Noriko Collection. Make a bold statement with this “edgy” look creating an overall point-cut layering technique. Drew is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 1631 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 2.8" (7 cm) |
| Crown | 3.4" (8.5 cm" |
| Nape | 2.4" (6 cm) |
| Weight | 2.3 oz (66 g) |























