Eden from our Noriko Collection is a short-length synthetic wig. This wavy ready-to-wear wig is an A-line wavy bob that will compliment and flatter all face shapes. This trendy wig is lace front and lace part. Its lace front will give you a natural look with the lace part cap. Eden cap construction has adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 1710 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Lace Front, Lace Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 7.48" (19 cm) |
| Crown | 7.08" (18 cm) |
| Nape | 1.96" (5 cm) |
| Weight | 3.38 oz (96 g) |







































