Faith from our Noriko Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a timeless asymmetrical bob with face-framing layers. This trendy wig is lace front and lace part. Its lace front will give you a natural look with the lace part cap. Faith cap construction has adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 1705 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Lace Front, Lace Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 11.02" (28 cm) |
| Crown | 8.85" (22.5 cm) |
| Nape | 1.96" (5 cm) |
| Weight | 3.31 oz (94 g) |





































