Felicity by HI-Fashion
Felicity from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a long-length synthetic wig. This wavy ready-to-wear wig is a luxurious look with soft wavy layers and side swept bangs. Felicity is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2353 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Long |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 5.25" (13.5 cm) |
| Crown | 10.0" (25 cm) |
| Nape | 14.0" (36 cm) |
| Weight | 4.0 oz (115 g) |
Original: $153.99
-65%$153.99
$53.90


















Description
Felicity from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a long-length synthetic wig. This wavy ready-to-wear wig is a luxurious look with soft wavy layers and side swept bangs. Felicity is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2353 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Long |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 5.25" (13.5 cm) |
| Crown | 10.0" (25 cm) |
| Nape | 14.0" (36 cm) |
| Weight | 4.0 oz (115 g) |























