Harlow by Noriko
Harlow from our Noriko Collection is a medium length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a layered style. This layered style will create volume and body with a flirtatious finish. Harlow is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 1721 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Mid Length |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Feather Light, Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 7.5" (19 cm) |
| Crown | 11.0" (28 cm) |
| Nape | 9.4" (24 cm) |
| Weight | 4.7 – 5.0 oz (132 – 141 g) |
Original: $155.99
-65%$155.99
$54.60























Description
Harlow from our Noriko Collection is a medium length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a layered style. This layered style will create volume and body with a flirtatious finish. Harlow is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 1721 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Mid Length |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Feather Light, Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 7.5" (19 cm) |
| Crown | 11.0" (28 cm) |
| Nape | 9.4" (24 cm) |
| Weight | 4.7 – 5.0 oz (132 – 141 g) |























