Joey from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a free-spirited mix of textured curls that can be tamed or tousled. Joey is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2325 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Open Top Aero-Light Cap |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 3.75" (9.5 cm) |
| Crown | 4.0" (10 cm) |
| Nape | 3.25" (8 cm) |
| Weight | 2.0 oz (57 g) |





































