Jolie from our Noriko Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a perfectly layered modern bob. This sleek bob is a timeless refined hairstyle . Jolie is Monofilament top with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The Monofilament top gives you a light breathable base and a more realistic appearance to create a natural illusion which allows you to change the direction of the part on the wig. It provides the ultimate versatility and comfort.
| Style Number | 1662 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Monofilament |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 5.5" (14 cm) |
| Crown | 5.5" (14 cm) |
| Nape | 4.0" (10 cm) |
| Weight | 3.49 oz (99 g) |











































