Joss by HI-Fashion
Joss from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length heat friendly wig. This wavy ready-to-wear wig is a short bob. Discover a fresh and fun wavy style with Joss. This angled cute wavy bob creates a cool, stylish look. The fringe is designed to give you a youthful appearance. It’s going to be your new daily must- have. Joss is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. This result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2412 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.0" (10.2 cm) |
| Crown | 7.0" (17.8 cm) |
| Nape | 3.0" (7.6 cm) |
| Weight | 3.0 oz (85 g) |
Original: $129.99
-65%$129.99
$45.50













Description
Joss from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length heat friendly wig. This wavy ready-to-wear wig is a short bob. Discover a fresh and fun wavy style with Joss. This angled cute wavy bob creates a cool, stylish look. The fringe is designed to give you a youthful appearance. It’s going to be your new daily must- have. Joss is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. This result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2412 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.0" (10.2 cm) |
| Crown | 7.0" (17.8 cm) |
| Nape | 3.0" (7.6 cm) |
| Weight | 3.0 oz (85 g) |























