Jude by HI-Fashion
Jude from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a medium length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a feathered bob with long layers. Jude will give you that perfect bounce and amazing movement with a flattering soft blown out look. Jude is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. This result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2407 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 3.5" (9 cm) |
| Crown | 6.3 – 7.5" (16 – 19 cm) |
| Nape | 4.3" (11 cm) |
| Weight | 2.8 – 3.0 oz (81 – 87 g) |
Original: $153.99
-65%$153.99
$53.90





















Description
Jude from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a medium length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a feathered bob with long layers. Jude will give you that perfect bounce and amazing movement with a flattering soft blown out look. Jude is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. This result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2407 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 3.5" (9 cm) |
| Crown | 6.3 – 7.5" (16 – 19 cm) |
| Nape | 4.3" (11 cm) |
| Weight | 2.8 – 3.0 oz (81 – 87 g) |























