Lennox from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a long-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a timeless trendy look with its long layers and natural feathered ends. Its lace front will give you a natural look with the lace part cap. Lennox cap construction has adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2395 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Long |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Lace Front, Lace Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 13" (33 cm) |
| Crown | 18.0" (45.7 cm) |
| Nape | 16.5" (42 cm) |
| Weight | 6.38 oz (181 g) |











































