Lizzy by HI-Fashion
Lizzy from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a short and saucy style with razor finished layers and wispy bangs. Just shake it or spike it up and go. This style will give you an all-round poised look. Lizzy is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2347 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 3.5" (9 cm) |
| Crown | 3.5" (9 cm) |
| Nape | 2.0" (5 cm) |
| Weight | 2.0 oz (57 g) |
Original: $135.99
-65%$135.99
$47.60

























Description
Lizzy from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a short and saucy style with razor finished layers and wispy bangs. Just shake it or spike it up and go. This style will give you an all-round poised look. Lizzy is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2347 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 3.5" (9 cm) |
| Crown | 3.5" (9 cm) |
| Nape | 2.0" (5 cm) |
| Weight | 2.0 oz (57 g) |























