Loryn by HI-Fashion
Loryn from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short to medium-length synthetic wig. This ready-to-wear style features a modern, textured layered cut that can be arranged in many ways, offering effortless versatility and movement. The side-swept fringe adds a stylish, contemporary touch while enhancing the overall flexibility of the style. Loryn is designed with an extended lace front and a wide monofilament part, along with velour ear tabs, extended nape tabs, and a Velcro adjuster for a secure and comfortable fit. The result is a natural-looking, fashionable style that is easy to wear and endlessly adaptable.
| Style Number | 2418 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Mid Length |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Heat Friendly |
| Cap Construction | Extended Lace Front, Extended Nape Tabs, Lace Front, Monofilament Part, Velcro Adjusters, Velour Ears, Wide Monofilament Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 7.0" (17.8 cm) |
| Crown | 10.0" (25.4 cm) |
| Nape | 7.0" (17.78 cm) |
| Weight | 3.7 oz (106 g) |
Original: $243.99
-65%$243.99
$85.40




















Description
Loryn from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short to medium-length synthetic wig. This ready-to-wear style features a modern, textured layered cut that can be arranged in many ways, offering effortless versatility and movement. The side-swept fringe adds a stylish, contemporary touch while enhancing the overall flexibility of the style. Loryn is designed with an extended lace front and a wide monofilament part, along with velour ear tabs, extended nape tabs, and a Velcro adjuster for a secure and comfortable fit. The result is a natural-looking, fashionable style that is easy to wear and endlessly adaptable.
| Style Number | 2418 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Mid Length |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Heat Friendly |
| Cap Construction | Extended Lace Front, Extended Nape Tabs, Lace Front, Monofilament Part, Velcro Adjusters, Velour Ears, Wide Monofilament Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 7.0" (17.8 cm) |
| Crown | 10.0" (25.4 cm) |
| Nape | 7.0" (17.78 cm) |
| Weight | 3.7 oz (106 g) |























