Nyx by HI-Fashion
Nyx from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This ready to wear wig is a choppy beach wave bob. The Nyx creates a flattering and contemporary vibe. Nyx is an extended lace front and partial monofilament with extended nape tabs and pull adjusters. The result is comfortable and modern fit with a natural look in fashion and easy to wear.
| Style Number | 2414 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Heat Friendly |
| Cap Construction | Extended Lace Front, Partial Monofilament, Lace Front |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 11.5" (29.2 cm) |
| Crown | 11.5" (29.2 cm) |
| Nape | 4.0" (10.2 cm) |
| Weight | 4.0 oz (113 g) |
Original: $233.99
-65%$233.99
$81.90






















Description
Nyx from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This ready to wear wig is a choppy beach wave bob. The Nyx creates a flattering and contemporary vibe. Nyx is an extended lace front and partial monofilament with extended nape tabs and pull adjusters. The result is comfortable and modern fit with a natural look in fashion and easy to wear.
| Style Number | 2414 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Heat Friendly |
| Cap Construction | Extended Lace Front, Partial Monofilament, Lace Front |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 11.5" (29.2 cm) |
| Crown | 11.5" (29.2 cm) |
| Nape | 4.0" (10.2 cm) |
| Weight | 4.0 oz (113 g) |























