Sierra from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This wavy ready-to-wear wig is a buoyant arrangement of tousled texture and body. Sierra is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2328 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Open Top Aero-Light Cap |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 5.0" (12.5 cm) |
| Crown | 3.5" (9 cm) |
| Nape | 3.5" (9 cm) |
| Weight | 2.1 oz (59 g) |






































