Tori by HI-Fashion
Tori from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is another popular style from our Rene of Paris Hi Fashion Collection. This style is a striking angled bob with blunt fringe. Tori is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2356 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Hair Length | Short |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.0" (10 cm) |
| Crown | 7.0" (17.5 cm) |
| Nape | 2.0" (5 cm) |
| Weight | 2.9 oz (83 g) |
Original: $147.99
-65%$147.99
$51.80






























Description
Tori from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is another popular style from our Rene of Paris Hi Fashion Collection. This style is a striking angled bob with blunt fringe. Tori is machine made with adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2356 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Hair Length | Short |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Machine Made |
| Cap Size | Average |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.0" (10 cm) |
| Crown | 7.0" (17.5 cm) |
| Nape | 2.0" (5 cm) |
| Weight | 2.9 oz (83 g) |























