Vero by HI-Fashion
Vero from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a medium-length heat friendly wig. This wavy ready-to-wear wig is a chic and contemporary style perfect for all seasons. The wavy bob provides flirty bounce and movement. Vero is lace front and lace part. Its lace front will give you a natural look with the lace part cap. Its cap construction has adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2411 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Mid Length |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Heat Friendly |
| Cap Construction | Lace Front, Lace Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 10.5" (26.7 cm) |
| Crown | 12.5" (31.8 cm) |
| Nape | 6.25" (15.9 cm) |
| Weight | 4.4 oz (125 g) |
Original: $221.99
-65%$221.99
$77.70













Description
Vero from our Rene of Paris Hi-Fashion Collection is a medium-length heat friendly wig. This wavy ready-to-wear wig is a chic and contemporary style perfect for all seasons. The wavy bob provides flirty bounce and movement. Vero is lace front and lace part. Its lace front will give you a natural look with the lace part cap. Its cap construction has adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 2411 |
|---|---|
| Collection | Rene Of Paris |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Mid Length |
| Hair Texture | Curly/Wavy |
| Hair Type/Fiber | Heat Friendly |
| Cap Construction | Lace Front, Lace Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 10.5" (26.7 cm) |
| Crown | 12.5" (31.8 cm) |
| Nape | 6.25" (15.9 cm) |
| Weight | 4.4 oz (125 g) |























