Zion from our Noriko Collection is a short-length synthetic wig. This straight ready-to-wear wig is a sleek bob with shaggy end for a stylish modern look. This trendy bob is lace front and lace part. Its lace front will give you a natural look with the lace part cap. Zion cap construction has adjustable tabs in the back nape area to allow a more comfortable fit. The result is a comfortable fit with a natural look that is both fashionable and easy to wear.
| Style Number | 1712 |
|---|---|
| Collection | Noriko |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Lace Front, Lace Part |
| Cap Size | Average |
| Bangs | No |
| Fringe | 8.26" (21 cm) |
| Crown | 9.05" (23 cm) |
| Nape | 3.93" (10 cm) |
| Weight | 3.8 oz (108 g) |




































